ІГРОТЕХНІКА: навіщо та як правильно грати?
Гра - важливий етап будь-якого заняття, і стане в нагоді тобі в багатьох ситуаціях, наприклад:

  • на першому занятті, щоб познайомитись
  • під час перерви, щоб згуртувати групу
  • налаштувати дітей на роботу
  • зняти напругу у групі
Але перш ніж грати, обов'язково дай відповідь собі на запитання: "Навіщо ми граємо?" Подумай, з якою метою ти справді проводиш гру.
ЕТАПИ ГРИ
1.Мета гри
Провести гру тільки тому, що так треба чи так написано у методичці, не може бути метою. А ось провести гру, щоб познайомити між собою дітей та познайомитися з ними самим, зняти напругу, дізнатися одне про одне нове – це вже мета.
2.Інструкція, правила гри
Обов'язково давай дітям чіткі та зрозумілі інструкції: послідовність, перехід ходу, кінець гри. І ніколи не питай дітей, чи хочуть вони грати, просто впевнено та з посмішкою кажи: "А зараз ми будемо з вами грати!"
3.Пробний хід та приклад на собі
Викладачеві важливо першому почати грати, показати на своєму прикладі, як діють правила гри. Тож сам викладач буде повноцінним учасником гри, а дітям буде ясно, що робити.
4.Проведення гри
Стеж за ходом гри, або признач відповідального. Допомагай дітям дотримуватися правил.
5.Підсумки гри, рефлексія
Продумай, як буде обрано переможця у грі (і чи буде він). Уточни, досягли учасники мети чи ні, наприклад, після гри на знайомство: "Ну що, тепер ви впізнали імена один одного?"
6.Подякуй дітям
І пам'ятай - ніколи не проводи нелюбимі ігри. Вибирай ті, які самі подобається грати. І порада - склади свою скарбничку улюблених ігор, вони знадобляться тобі і завжди будуть на допомогу!