Командоутворення
(Teambuilding)
Слова «думати по-іншому» були створені арт-директором дня Чіат Крейгом Танімото. Тексти різних версій цього рекламного ролика були створені Робом Силтаненом і Кеном Сігаллом. Однак важливо зазначити, що текст просто взято з оригінального твору, написаного Джеком Керуаком (і, звичайно, створеного не для Apple). Музику написав Чіп Дженкінс для Elias Arts.
«ПАВУТИНА»
Мета: Ця чудова вправа сприяє розвитку добрих відносин між дітьми. Деякі діти легко можуть висловлювати свої емоції, іншим це – проблема. У цій грі всі учасники отримують реальну можливість розвинути цю важливу навичку.

Матеріал: Клубок кольорової вовни.

Інструкція: Сядьте, будь ласка, все в одне спільне коло. Я хочу запропонувати вам взяти участь у одній дуже цікавій грі. Ми всі разом складемо одну велику павутину, яка зв'язує нас між собою. Крім того, кожен з нас може висловити свої добрі думки та почуття, які він відчуває до своїх товаришів. Зараз я покажу вам, як має протікати ця гра. Пару разів обмотайте вільний кінець вовняної нитки навколо своєї долоні і покотіть клубок у бік одного з дітей. Постарайтеся вибрати найпопулярнішого в групі учасника.

"Ви бачите, що я зараз зробила. Я обрала учня, який має бути наступним у павутинні. Після того, як ми передали комусь клубок, ми говоримо цьому учневі фразу, що починається з тих самих слів; "Коля (Маша, Петя)! Ти мені подобаєшся, тому що ..." Наприклад, я кажу: "Коля! Ти мені подобаєшся, тому що сьогодні перед початком заняття ти чемно відкрив переді мною двері до класу".
Вислухавши звернені до нього слова, Коля обмотує ниткою свою долоню так, щоб павутиння була більш менш натягнута. Після цього Коля має подумати та вирішити, кому передати клубок далі. Коли клубок виявиться у наступного учня, то Коля звертається до нього із фразою, яка починається з тих самих слів, що й моя. Наприклад: "Яно, ти мені подобаєшся, тому що вчора ти допомогла мені вирішити важке завдання". При цьому ви можете говорити про те, чим вас потішила ця людина, що вам в ній подобається, за що ви хотіли б подякувати. І так продовжується вся наша гра все далі і далі...
Постарайтеся добре запам'ятати те, що вам скажуть, коли будуть передавати клубок. Уважно простежте, щоб під час гри всі діти отримали клубок. Поясніть дітям, що ми цінуємо кожного учасника групи. Адже в кожному є щось таке, що гідне поваги та кохання."

Якщо в деяких дітей будуть складнощі з промовою початкової фрази "Ти мені подобаєшся, тому що...", то дозвольте їм замінити її словами "Мені сподобалося, як ти...".
Поступово "павутина" зростатиме і заповниться. Дитина, що отримала клубок останнім, починає змотувати його у зворотному напрямку. При цьому кожна дитина намазує свою частину нитки на клубок і вимовляє сказані ним слова та ім'я того, хто сказав, віддавав йому клубок назад.

Аналіз вправи:
Чи легко тобі казати приємні речі іншим дітям?
Хто тобі вже казав щось приємне до цієї гри?
Чи достатньо дружній наш колектив?
Чому кожна дитина гідна кохання?
Щось здивувало тебе у цій грі?
«МОТУЗКА»
Мета: Ця вправа показує важливість самоорганізації групи, виявлення лідерів, використання мотузки як засобу комунікації.
Інструкція: Учасники встають у коло, тримаючись обома руками за загальну мотузку, після чого мотузку підтягують і зав'язують так, щоб учасники щільно стояли один до одного. Потім слідує команда: «Заплющити очі і не розплющувати їх» – і завдання: «Утворіть квадрат». Очі можна відкрити всім разом тільки після того, як група вирішить, що квадрат вийшов.

Після цієї вправи та короткої перерви пропонується знову стати в коло, заплющити очі і (наступне завдання): утворити рівносторонній трикутник. Ті, хто таки розплющив очі, вибувають з гри і можуть стати спостерігачами, які допоможуть групі обговорити цю вправу.

Гра можна продовжувати, ускладнюючи завдання, і запропонувати хлопцям побудувати зірку, шестикутник.

Під час обговорення запитують: «Як відбулося висування лідера? Що було найважчим у розв'язанні задачі? Який прийом компенсував відсутність зорового контакту?
«ДЖОЙСТИК»
Мета: згуртування групи.
Час: 5-10 хв.
Кількість учасників: від 10 до 20 років. Вік: від 10 років.
Місце проведення: будь-яке.

Інструкція: Усі встають один проти одного, причому кожен бере за руку сусіда за великий палець. Великий палець сусіда буде джойстиком. Перший у ланцюжку простягає руку вперед над столом. На стіл кладеться невеликий предмет (монета, сережка тощо). Усі заплющують очі, окрім останнього учасника команди. Він і управляє "джойстиком", передаючи першій команді через інших учасників.
Мета першого опустити палець на предмет на столі. Гра можна провести у формі змагання. Якщо ви вирішили влаштувати з цієї гри змагання, не забудьте визначити незалежних суддів, щоб ніхто не шахраїв.
«СКEЛЯ»
Інструкція: Група вибудовується на лавці або на стільцях впритул один до одного. Розраховується за порядком номерів. Потім пропонується по одній людині помінятись місцями. Тобто номер 1 стає останнім, акуратно переходячи і тримаючись за хлопців. Потім номер 2 тощо. Пересувати стільці та зістрибувати на підлогу забороняється. Якщо хтось не утримується, то все починається спочатку. Діє заборона розмови всім , крім людини, який візьме він роль координатора.
Інший різновид цієї гри - координатору пропонується побудувати групу за зростанням, за кольором шкарпеток, за розміром черевиків, довжиною волосся і так далі.