На що спрямовано: Зняття втоми, вдосконалення моторики, розвиток регуляторної функції, підтримка сприятливого мікроклімату групи, підвищення активності, поліпшення уваги.
Підготувати: М'яч середнього розміру.
Суть завдання: Гравці перекидають один одному м'яч (можна по колу, а можна хаотично), вважають до 10 (або як умовилися, наприклад, можна до 20-100), при цьому називаючи вголос усі числа, крім заборонених. Тобто. м'яч на заборонені числа потрібно перекидати, але самі числа при цьому називати не можна. При помилці гра починається наново. Заборонені числа встановлює ведучий.
Інструкція дітям:
А) «Зараз ми пограємо в заборонену кількість, перекидаючи м'яч один одному порахуємо до 10 вголос! Заборонені числа – 2 та 3 – у жодному разі не можна називати! Передаючи один одному м'яч на рахунку 2 та 3, важливо промовчати. Але рахувати про себе треба. Отже, заборонені числа 2 та 3, гра почалася!»
Б) Коли діти зіграли у просту версію і зрозуміли суть, можна ускладнити завдання: «Зараз ми рахуватимемо до 100, перекидаючи м'яч один одному на кожен рахунок. Забороненими будуть цифри 4,5,8. А також усі числа, в яких вони зустрічаються! Наприклад, якщо заборонене число 2, то вголос не можна називати не тільки 2, а й 12, 20, 22 і так далі.
Примітка: Якщо дітям важко запам'ятати заборонені числа, можна спочатку виписувати їх на дошці як зовнішню опору.
Якщо цей варіант розминки буде проводитись на кількох заняттях, то з кожним новим заняттям можна вибирати складніший варіант гри.
Варіанти проведення гри:
➢ Вважаємо від 1 до 10, пропускаємо одну будь-яку цифру, наприклад 7
➢ Вважаємо від 1 до 10, пропускаємо 2 будь-які цифри, наприклад 2 та 5
➢ Вважаємо від 1 до 10, пропускаємо 3 будь-які цифри, при цьому 2 з них поспіль, а одну окрему, наприклад 2, 3 і 8
➢ Вважаємо в межах від 1 до 40 (1-100), де забороненими є цифри, що зустрічаються в числах (заборонене число 2, забороненими буде і 12, і 29 тощо). Збільшуємо кількість заборонених чисел
➢ Складніше, якщо ваші заборонені числа будуть сусідніми.
➢ Можна вводити «застрявалочки»: додається умова, що одну з цифр слід повторювати кілька разів, тобто застрягати на ній. Наприклад, цифру 3 повторити 3 рази, у своїй заборонені числа – 2, 3 і 7. 1,2,3,3,3,4,5,6,7,8,9,10 – підкреслені числа не вимовляємо вголос.
➢ Можна використовувати рахунок у зворотному порядку.
➢ Для заборонених можна використовувати числівники – кожне 3 та 7 число в десятці за рахунку у зворотному порядку. 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 – виділено третє та сьоме число у десятці.