ІГРИ НА ЗНАЙОМСТВО
Коли компанія тільки зустрілася, багато дітей відчувають себе некомфортно. Щоб створити затишну атмосферу та зняти напругу, добре запропонувати кілька простих ігор, які допоможуть запам'ятати імена один одного.
"Три однакові речі"
Мета: знайомство, встановлення на командоутворення

Інструкція: Учасники об'єднуються у пари. Вони мають знайти три речі, спільні для обох. Тоді кожна пара представляє результати решти групи
"Математика"
Мета: знайомство, тренування уважності, нескладна рухова активність в обмеженому просторі

Інструкція: Гравці сидять у колі та по черзі називають цифри від одного до п'яти. Кожен п'ятий замість слова "п'ять" встає, називає своє ім'я та сідає за парту. Гра триває доти, доки всі не представляться.
"Горіхи"
Мета: знайомство, зняття тривожність у змішаних групах

Інструкція: Кожному групі дається волоський горіх. Потрібно уважно його оглянути та запам'ятати. Потім горіхи складаються в загальну купу та перемішуються (для ускладнення можна додати ще горіхів). Кожен має знайти свій горіх. Потім у кожного по колу запитуємо, як він визначив свій горіх. На обговоренні зазвичай говориться, що спочатку всі люди здаються однаковими, а насправді дуже різняться. І дуже часто те, що здається нам вадою, є нашою унікальною особливістю.
"Маша-мармелад-Москва"
Мета: знайомство, розігрів

Інструкція: Кожен учасник по черзі називає своє ім'я, і на першу літеру свого імені називає страву та місто (улюблені чи будь-які інші). Наступний учасник називає всі три слова всіх попередніх учасників, а потім свої. Отже, починаємо
«ХЕЛЛО, БОНЖУР, ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ»
Мета: Щоб групове вітання вранці було веселим і бадьорим і задавало «карнавальне» настрій (якщо потребує програма дня), можна використовувати слова привітання на різних мов.
Інструкція: Кожен із учасників повинен привітати своїх сусідів праворуч і ліворуч якоюсь іноземною мовою.
Для надання більшого темпу розминки завдання можна виконувати всім одночасно.
Перш ніж вимовити вітання, потрібно встановити контакт очима із сусідом та
посміхнутися йому.
Як варіант: члени групи у вільному режимі блукають по аудиторії, вітаючись один з одним другом за руку і вимовляючи своє привітання.
Потрібно заздалегідь підготуватися до цього та запастися картками з написаними на них привітаннями, щоб учасники могли витягнути одну з карток та скористатися підказкою:
США, Великобританія: "Good morning"; "Hi". (Гуд монін)
Італія: «Воn giorno». (Бонджорно)
Іспанія: Buenos dias. (Буенос діас)
Франція: Bonjour. (Бонжур)
Естонія: "Теге". (Тере)
Литва: Labas ritas. (Лабас Рітас)
Ізраїль: "Shalom". (Шалом)
Гаваї: "Aloha". (Алоха)
Індія: "Namaste". (Намасте)
«ВІТАННЯ БЕЗ СЛОВ»
Мета: Кожен із учасників має привітатись із групою, продемонструвавши якесь
невербальне вітання. Це може бути як безконтактне вітання (помахати рукою,
кивнути головою, зробити реверанс), так і контактне (потиснути руку, обійняти).

Інструкція: Можна, можливо використовувати привітання, характерні для різних соціальних та етнічних груп: піонерський салют, японський уклін та ін. Інші учасники групи відповідають на привітання так само, як з ними привіталися (кивають у відповідь, тиснуть протягнуту їм руку і т. д.). Цю вправу можна виконувати і по колу, і в довільному порядку - у міру готовності чи шляхом передачі м'яча.

Для викладача ця вправа може мати додатковий діагностичний зміст. Хто із членів групи ініціював тісніший контакт? Хто спробував усунути від такого контакту? Хто був найбільш винахідливим? Як здійснювався потиск рук? І т.д.
«ЗМІНЮЙТЕСЯ»
Інструкція: Усі граючі сидять у колі на стільцях (вільних стільців немає). Ведучий стоїть у центрі кола, він вимовляє деяку характеристику, які відносять її себе гравці повинні помінятися місцями. Якщо ведучий першим займає вільний стілець, то гравець, що залишився без стільця, стає провідним.

Приклад параметрів: хто любить танцювати; хто грає на гітарі; хто любить морозиво; хто вміє плавати та ін.
«ХТО? ДЕ? КОЛИ?»
Інструкція: Гравці стають у коло. За сигналом ведучого діти перебудовуються так, щоб імена розташовувалися:

В алфавітному порядку;

за місяцями народження;

За знаками зодіаку;

За захопленням і т.д.
«5 ВАЖЛИВИХ РЕЧІВ»
Інструкція: Виконується у парах. Пари розходяться на п'ять хвилин і мовчки жестами показують один одному п'ять найважливіших для себе речей. А потім пара жестами представляє один одного колу. Можливі варіанти: п'ять найстрашніших для мене речей, найулюбленіших фільмів тощо.
«У 3 СЛОВАХ»
Інструкція: Кожен, хто сидить у колі, називає 3 будь-які слова, які, як йому здається, його найбільш повно характеризують.
«КОНВЕРТ ВІДКРИВЕНЬ»
Інструкція: Викладач пускає по колу конверт чи капелюх, де лежать папірці із запитаннями. Кожен учасник гри витягує будь-яке запитання та, називаючи своє ім'я, відповідає на нього. На другому колі можна витягувати питання для того, кого вибере сам гравець («Це питання я поставлю Даші»), так діти запам'ятають імена один одного.
«ВГАДАЙ МОЄ ІМ'Я»
Інструкція: Замість вистави гравець підказує:

Моє ім'я починається на букву "О";

Моє ім'я закінчується на літеру "А";

Воно складається із 6 літер (Оксана).

Той, хто правильно вгадав ім'я, одержує жетон.