НАЙБІЛЬША ШКОЛА ПРОГРАМУВАННЯ
ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ДЛЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ
+ 38 (093) 170-74-40
05.03.2021
За роки навчання наші діти стають розумнішими, отримують багато знань, навичок, умінь. Але при цьому, одна з гострих проблем, пов'язана з процесом навчання дітей в освітніх організаціях, - це розвиток короткозорості.

В країнах Східної Азії (Корея, Китай, Японія та ін.) ця проблема набула величезних масштабів - 80-90 % випускників середньої школи страждают на короткозорість.

За даними журнала Nature: якщо 60 років тому лише 10-20 % китайців страждали від короткозорості, то тепер в певних вікових групах мова йде про 90%. А в Сеулі від патології зору страждають 96,5% хлопців у віці 19 років.
З турботою про вас,
Школа програмування Logika
#Logika_рекомендує
Проблеми зору у дітей: як вберегти око від короткозорості
Короткозорість найчастіше розвивається в шкільні роки, і головним чином пов'язана з тривалою зорової роботою на близькій відстані.

Неправильна поза при читанні і письмі, невеликий або поганий шрифт, безконтрольний перегляд телевізійних передач і комп'ютерні ігри негативно впливають на ще несформоване око і є факторами ризику.
Причини розвитку хвороби
Правила гігієни зору
За даними ВООЗ в світі більше 2,2 мільярда осіб або повністю сліпі, або страждають порушенням зору. Фахівці впевнені, що мільярд цих випадків можна запобігти або вилікувати.

В світі близько 1,4 млрд людей страждають на короткозорість. Це набуває масштабів епідемії. За прогнозами, до 2050 року короткозорих людей буде приблизно 4,5 млрд чоловік – половина населення планети.
"Загальна рекомендація полягає в тому, що необхідно проводити більше часу на вулиці. Багато умов впливають на розвиток цієї хвороби. Одна з них - це генетика, яку ми не в змозі змінити. Інша - це те, що люди повинні проводити більше часу на вулиці, ніж перед екранами комп'ютерів"
1. Слідкуйте за режимом зорового навантаження.

Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку варто давати відпочинок очам кожні 20-30 хвилин.

Вдома слід зменшити час перегляду телевізора, обмежити користування ґаджетами. Натомість обов'язковими є прогулянки, рухливі ігри на свіжому повітрі зі своєю дитиною після занять протягом 1,5-2 години.



2. Відпочинок для очей – це сконцентрований погляд вдалину.

Так око розслабляється, відновлюється його фізіологічний стан. Корисними є заняття великим тенісом, бадмінтоном, плаванням.

Приклади вправ: кілька разів із силою заплющити, а потім відкрити очі, обертати очима спочатку за годинниковою, а потім проти годинникової стрілки, кілька раз подивитися вгору, вниз, вліво, вправо.



3. Велике значення має місце, де дитина готує уроки.

Це має бути тихе, добре освітлене приміщення. Не можна читати лежачи, у транспорті. Розміри столу і стільця повинні відповідати зросту дитини. Відстань від очей до зошита або підручника не повинна бути меншою, ніж 30 см. Не дозволяйте дітям читати книги з телефонів.



4. Правильне, здорове харчування дитини теж суттєво впливає на здоров'я очей.

Корисні для зору продукти, що мають жовто-помаранчеве забарвлення (морква, гарбуз, перець).



5. Здоровий сон.

Іноді втома очей виникає, якщо дитина не встигає відпочити під час нічного сну. Радимо школярам лягати спати не пізніше 22:00.



6. Щороку перевіряйте зір.

Слідкуйте, чи не розпочала ваша дитина мружитись, наближувати до очей текст, скаржитись, що не бачить дошку. Відвідуйте лікаря регулярно.
Короткозорість - це порушення зору, при якому людина добре бачить лише близько розташовані предмети
Турбуйтеся про здоров'я очей, дотримуйтесь правил гігієни зору з раннього віку. Це буде запорукою збереження гостроти зору на довгі роки.