Останні 2 роки багато шкіл впровадили онлайн-навчання у свої програми.
Спочатку це було необхідністю, а тепер стало тенденцією, яка робить процес навчання більш технологічним та зручним.
Але, як підтримувати успішність та залучати дитину на онлайн-навчанні, коли й дорослим це буває вкрай складно?
Ми з’ясували, що згідно з аналізом, школярам корисно та важливо обговорювати навчальні та шкільні питання зі своїми батьками, а ще разом розбиратися із завданнями.
Окрім цього, ми склали список рекомендацій для батьків, які допоможуть вашим дітям адаптуватися до навчання вдома та робити успіхи у навчанні.
Позбувайтесь відволікаючих чинників
Діти багато часу проводять за ноутбуками, смартфонами та планшетами (в середньому близько однієї п’ятої навчального часу). Згідно зі звітом, вони перевіряють свої пристрої 11,43 рази на день, і зовсім не для занять.
Спосіб уникнути нудьги може стати серйозною проблемою для навчання вдома. Тому варто обмежити використання гаджетів до закінчення навчання і проконтролювати це.
Ще один важливий момент у процесі навчання — це робоче місце. Якщо поруч є улюблені іграшки — дитині буде складно зосередитися. Вам варто подбати про це і створити комфортне місце для навчання вашого школяра.
Тайм-менеджмент під час онлайн-навчання
Дослідження показують: студенти з високим середнім балом краще розпоряджаються своїм часом.
Для успішного навчання в стінах будинку вам варто скласти розклад для дитини, який буде схожий на шкільний. Це потрібно для концентрації та залучення у навчальний процес.
Поспостерігайте за дитиною, щоб зрозуміти, в який час дня вона більш продуктивна.
Але не забувайте про гнучкість — розклад можна та потрібно коригувати залежно від ситуації. Якщо якісь завдання або предмети даються дитині важко — перенесіть це завдання на інший час дня, або взагалі на наступний день.
Паузи у процесі онлайн-навчання
Ви знаєте свою дитину та її особливості. Комусь із дітей легко висидіти повне заняття, а деяким можуть знадобитися часті перерви. Тому в розклад обов’язково потрібно включити перерви між навчанням.
За словами Лінди Карлинг, наукового співробітника Університету Джонса Хопкінса, дитині може знадобитися швидка перерва після того, як вона приділяла завданню від 5 до 25 хвилин.
У цьому випадку можуть допомогти вправи та розминки, до занять і в перервах між ними. А постійні фізичні навантаження допоможуть поліпшити увагу дітей.
Додаткове заохочення
Школа — це не просто місце навчання. Там діти отримують схвалення від викладачів, взаємодіють зі своїми однокласниками і знаходять друзів, що позитивно впливає на успішність.
Вам варто розробити систему мотивації для підтримки цікавості до навчання, та хвалити школяра за успіхи, бо дітям особливо важливо чути це від батьків.
Наприклад, для маленьких учнів ви можете залишати зірочки або стікери на робочому завданні. А старшокласникам варто донести важливість навчання та допомогти їм знайти внутрішню мотивацію.
Ми в Logika розробили власну систему: протягом року учні заробляють бали, які в кінці кожного модуля обмінюють на круті призи. А також ми мотивуємо дітей створювати власні проєкти, які вони можуть показати друзям. І погодьтесь, так приємно грати у власну Тамагочі або використовувати свій калькулятор :)
Спілкування з друзями
Для того, щоб допомогти дитині залишатися на зв’язку з друзями, ви можете включити спілкування в розпорядок дня, наприклад, відеочат з однолітками.
Усі ці дії та ваша підтримка допоможуть юним школярам краще концентруватись на онлайн-заняттях. І навіть, якщо школи відмовляться від онлайн-навчання, ці навички допоможуть краще засвоювати інформацію на офлайн уроках.