Блог для батьків

Чи потрібно допомагати дитині з домашнім завданням?

Багато батьків вважають: якщо не контролювати виконання домашнього завдання, дитина буде вчитися гірше.

Але дослідники з університетів Остіна і Дюка (США) довели, що це не так. Виявилося, що батьківська допомога в молодших класах марна, а в середній школі негативно впливає на результати екзаменаційних тестів.

Чим більше батьки залучені до виконання домашніх завдань, тим менше дитині хочеться вчитися. Найнижча мотивація у тих дітей, батьки яких сидять поруч з ними, підказують, контролюють або навіть самі роблять за них уроки. А от школярі, на яких не «тиснуть», вчаться більш охоче.

Чому не можна вчитись за дитину?

Батьки беруть на себе відповідальність за те, що повинна робити тільки дитина.

Змушуючи дитину сідати за уроки, контролюючи їх виконання і караючи за погані оцінки, ви берете відповідальність за навчання на себе і знімаєте її з дитини.

Звикнувши до постійного контролю і підказкам батьків, діти втрачають здатність самостійно справлятися зі своїми обов'язками. Без допомоги і контролю дорослих вони не здатні вирішувати завдання і правильно організувати свій особистий час.

Ніякого контролю бути не повинно і домашнє завдання дитина повинна робити сама з першого класу. Тільки аналізуючи свої помилки, вона зможе зрозуміти, в чому проблема, і вирішити її. В іншому випадку діти будуть постійно перекладати відповідальність за свої вчинки на батьків. Не зможуть прийняти жодного важливого рішення без поради з ними.

Поради для батьків


  1. Домовтеся, що на виконання домашнього завдання з кожного предмета у дитини є 30-40 хвилин. Учень буде бачити, що часу небагато, і в результаті навчиться контролювати його і не відволікатися на інші справи.
  2. Підштовхуйте до правильної відповіді, а не робіть домашні завдання за дитину. Направляйте її, почитайте разом підручник, подивіться відео, покажіть, як вирішуються подібні завдання.
  3. У дитини має бути не тільки розклад занять, а й графік виконання домашніх завдань. Школяру важливо побачити, які уроки йому потрібно зробити. Сядьте і разом з ним складіть графік домашніх робіт. Контроль над ситуацією надає дитині впевненість, що вона з цим впорається.
  4. Не потрібно дізнаватися у інших батьків, що було задано в школі. Нехай школяр сам запитає у однокласників. Так він навчиться комунікацій і зрозуміє, що простіше відразу записувати завдання в щоденник, ніж після витрачати час на його уточнення.

Дайте зрозуміти дитині, що ЇЇ життя в школі - ЇЇ особиста відповідальність.З турботою про вас,
Школа програмування Logika