Блог для батьків

Екранний час — коли його стає надто багато?

Ми впевнені, ви неодноразово чули, що багато сидіти за комп’ютером — не корисно.
Якщо ви батьки, то ви самі це говорили.

Особливо багато питань виникає в цифровій сучасності. Скільки екранного часу допустимо для дітей? У який момент варто обмежити використання? Як це зробити у світі, де діти грають в ігри, дивляться відео для розваги та використовують комп’ютер у школі та на заняттях?

Ситуація ускладнилася, коли до нашого життя прийшла пандемія. Адже тепер діти проводять ще більше часу за комп’ютером, відвідуючи шкільні заняття віддалено або щоб поспілкуватися з друзями.

Чим загрожує, якщо екранного часу буде занадто багато?


Відповідно до статті, підготовленої Академією харчування та дієтології США, діти проводять перед екраном у середньому 7,5 годин на день. Майже у всіх випадках це більше, ніж час, проведений із батьками.
А багато дітей дивляться в екран майже весь день: коли збираються до школи, під час їжі та перед сном.

Чим це загрожує?


Ожиріння


Harvard T.H. Chan School of Public Health пов’язує надмірний перегляд телевізора з ожирінням серед дітей та дорослих по всьому світі.
Чим більше часу дитина проводить за гаджетами — тим більший для неї ризик набрати зайву вагу.

Нерегулярний сон


Чим більше часу дитина проводить біля екрана, тим вища ймовірність того, що в неї будуть проблеми із засинанням чи нерегулярний режим сну.
Недосипання позначається на здоров’ї, успішності, призводить до втоми та частих перекусів.

Поведінкові проблеми


Дітям, які проводять надто багато часу за телевізором, смартфоном чи комп’ютером, особливо учні початкових шкіл, загрожують емоційні, проблеми з комунікацією та увагою.

Зниження успішності


Ті діти, які навчаються в початковій школі та мають телевізори чи інші екрани в спальнях, як правило, гірше справляються з тестами, ніж ті, у кого їх немає в необмеженому доступі.


Відсутність активності


Коли дитина зайнята яскравішими гаджетами, у неї залишається мало часу для активних та творчих ігор, що може негативно вплинути на процес її розвитку та формування навичок.

Може зараз — це занадто?


А ви замислювалися, скільки часу ваша дитина проводить біля телевізора, комп’ютера чи смартфона?

Немає простих та категоричних відповідей на питання, скільки дитині можна проводити часу за екранами телевізора, комп’ютера та смартфону.
Але якщо ви схиляєтеся до того, що зараз цього забагато, радимо дотримуватися таких рекомендацій.

«Ні» екранам у спальнях


Згідно з дослідженням, 71 % дітей віком від 8 до 18 років мають телевізори в кімнатах. Діти, які мають телевізор у кімнаті, дивляться телевізор на півтори години більше, ніж діти, у яких його немає.

Їжа без електроніки


Виділяйте час на спільний обід без гаджетів. Дослідження показують, що в сім’ях, які обідають разом — здоров’я краще, а діти показують вищі бали з навчання.

Розробіть сімейне правило екранного часу


Залежно від ситуації та стилю життя вашої родини — придумайте обмежувальні правила.

Не забувайте про активність


Влаштовуйте часті прогулянки, катайтеся на велосипедах та грайте в ігри на свіжому повітрі.

А ще можна потанцювати


Вимикайте телевізор, планшет і телефон, натомість вмикайте музику та танцюйте.

Бонус-порада від Logika


У нашому цифровому суспільстві (особливо в IT) повністю обмежити дитину не вийде, та це й не потрібно.
Важливо правильно налаштувати процес навчання або відпочинку за екраном, допомагати підтримувати здоров’я та переглядати ці правила зі зростанням дитини.
Ми в Logika суворо контролюємо екранний час наших учнів і робимо регулярні перерви, під час, яких дитина має можливість відпочити.


З турботою про вас,
Школа програмування Logika