Блог для батьків

Чи потрібен батьківський контроль на дитячому телефоні?

Уявити дорослу людину, яка веде активний соціальний спосіб життя без телефону - неможливо. Сучасні школярі практично всі мають телефони - це необхідний пристрій для зв'язку з батьками.

Але багато дітей настільки звикають до смартфону, що готові сидіти з гаджетом з ранку і до вечора, а хтось навіть вночі.

Учні в школі охоче чекають перерву, щоб зайти в улюблену гру, відповісти на повідомлення, подивитися нове відео.

Початок уроку викликає у дітей роздратування, а наявність смартфону заважає зосередитися і не дає можливості активно відпочити на перерві. Так корисний пристрій стає «головним болем» для вчителів, учнів та батьків.

Крім того, дитина в інтернеті може стикнутися з такими речами, як кібербулінг, шахрайство, провокація, віруси та контент для дорослих.

Ваша дитина навряд чи зрадіє кнопковому телефону, який використовується тільки для дзвінків та смс. Тому, не позбавляючи її сучасного смартфону, можна поставити на пристрій програму батьківського контролю.

Варіантів тут може бути декілька, починаючи з налаштувань самого телефону, і закінчуючи спеціальними платними і безкоштовними програмами, що дозволяють управляти пристроєм дитини з батьківського телефону.

Батьківський контроль дозволяє цензурувати і обмежувати контент. Це безпека і розуміння, де знаходяться діти.

Варіанти батьківського контролю

1. Режим безпечного пошуку в Google і безпечний режим на YouTube.

Ці функції дозволяють приховувати зображення та відео для дорослих.

2. Обмеження та пін-код в Google Play

В Google Play можна зробити налаштування, щоб ваша дитина не могла завантажувати все підряд з магазину.

3. Google Family Link

Додаток дозволяє відстежити, скільки годин дитина проводить в смартфоні, які програми відкриває, що викачує або збирається купити в Google Play.

Батьки можуть віддалено заборонити завантаження підозрілого контенту, обмежити час використання інтернету, блокувати телефон на ніч або в будь-який інший час. Через додаток можна встановити, де знаходиться ваша дитина і чи не прогулює вона школу.

Незалежно від думки дорослих, Family Link блокує користувачам молодше 13 років доступ до сервісів YouTube.

Вартість: безкоштовно.4. Kaspersky SafeKids

Повна версія програми платна, але є і безкоштовні можливості.

Безкоштовно: дозволяє блокувати небезпечний контент, контролювати використання додатків, обмежувати час їх використання і отримувати поради професійного психолога.

Платно: включає в себе GPS-трекер, контроль рівня заряду батареї на телефоні дитини, налаштування розкладу використання смартфона, відстеження активності в соц. мережах, формування звітів про онлайн-звички дитини.

Вартість: 190 грн/рік

5. ScreenTime
Додаток показує час перебування дитини в мережі. Більш того, батьки можуть віддалено заблокувати екран за розкладом, наприклад, під час перебування в школі або перед сном. Також є функція блокування окремих додатків.

Крім цього, батьки можуть бачити: історію відвідувань сайтів, пошукові запити, відомості про часто використовувані програми.

Вартість: є безкоштовні і платні функції.
Платна підписка - 1400грн/рік.

6. Де мої діти
За допомогою цього додатка ви завжди будете знати, де зараз знаходиться ваша дитина і якими сервісами вона користується. За окрему плату можна навіть прослуховувати, що відбувається навколо. Врахуйте, що ця опція недоступна для користувачів iPhone.

Крім місцезнаходження пристрою, ви будете знати, о котрій учень прийшов до школи та коли повернувся додому. Щоб ви могли додзвонитись до дитини, навіть якщо вона залишила телефон в іншій кімнаті або відключила звук, розробники придумали функцію гучного сигналу.

Вартість: є безкоштовні і платні функції.
Платна підписка – 550 грн/рік.

7. Kidslox
Програма створена, щоб блокувати «вбивць часу» або хоча б обмежувати їх використання. У зоні особливої уваги знаходяться ігри (в тому числі Minecraft і Clash of Clans), канали YouTube і соціальні мережі (Facebook, Snapchat і Instagram). Блокується доступ до сайтів з контентом для дорослих.

Крім того, Kidslox дозволяє віддалено відключати камеру, якщо дитина занадто захоплюється селфі або відеочатами.

Вартість: безкоштовно доступні мінімальні опції.
Ціна підписки – 1600 грн/рік.


З турботою про вас,
Школа програмування Logika