Платформи та ігри, які навчають дітей програмуванню
Навчатись програмуванню краще з юного віку – 4-5 років. Кодування розвиває у дітей когнітивні функції, логічне і структуроване мислення.
Ми зібрали для вас платформи, сайти та розвиваючі ігри, які допоможуть дітям вивчити базові принципи програмування.
1. Scratch Мова і візуальне середовище програмування, в якій за допомогою блоків дитина може навчитися створювати анімації, розробляти ігри і управляти ними. Створюючи свої проєкти, діти проявляють творчий підхід при навчанні.
Scratch розроблений на основі ідей мови програмування Logo і конструктора Lego. За допомогою скриптів, представлених у вигляді пазла, можна програмувати рух і мову, змінювати зовнішність, реакцію на дії користувача.
Проєкти можна створювати онлайн, зберігаючи їх в особистому кабінеті. Також є можливість встановити програму на комп'ютер і працювати в ній без підключення до інтернету.
В нашій школі є повний курс по Scratch, де учні вивчають базові принципи програмування, створюють власні мультфільми, ігри, чат-боти. Дізнатись детальніше...
2. Code.org Безкоштовний ресурс, на якому зібрані курси для дітей від 4 років та інтерактивні тренажери для розвитку навичок програмування.
На сайті можна знайти 4 курси для дітей різного віку. Навчання йде від простого до складного.
Крім повноцінних курсів є цікавий розділ «Час коду», де можна знайти готові 45-хвилинні заняття. Всього за одне заняття дитина запрограмує танець на свій смак, намалює анімовану картинку, збере свій перший мобільний додаток або створить гру з улюбленими персонажами.
3. Kodable Ще одна інтерактивна ігрова платформа з великою кількістю матеріалів для дітей, створена спеціально під IOS.
Ця навчальна програма розрахована для дітей віком 4-10 років. На сайті можна знайти більше 70 різних уроків і готових ігор.
Доступ до матеріалів сайту платний - від 4.99 $ в місяць, є пробний безкоштовний період - 7 днів. Мова навчання - англійська.
4. Tynker Ігрова платформа, що дозволяє програмувати роботів, створювати ігри та програми, також є можливість створити свою модифікацію Minecraft.
Дитина вчиться програмувати на блоках з певних команд, потім переходить до мов JavaScript і Python. Доступно тільки англійською мовою.
5. Blockly Безкоштовний ресурс, розроблений компанією Google в 2012 році. Візуальне середовище програмування, яке дозволяє користувачам писати програми, поєднуючи блоки коду один з одним. Навчання складається з серії ігор, мета яких навчити дітей вирішувати цікаві та складні головоломки. Код, який вони пишуть за допомогою блоків, миттєво перетворюється в JavaScript, Python, PHP, Lua, Dart і XML.
Це ресурс підходить для дітей у віці 8 років і старше, які не мають досвіду програмування.
Грати можна онлайн в браузері. Мова інтерфейсу – російська.
6. Code Combat Учні пишуть код, починаючи з першого рівня гри, і бачать, як їх зміни оновлюються в реальному часі. Це допомагає швидко освоювати синтаксис і вчить писати грамотний код.
У ній гравці програмують вже за допомогою чистого коду, використовуючи мови програмування на вибір.
У Code Combat весь процес кодування відбувається під час гри.
Грати можна як самостійно, так і в команді. Інтерфейс русифікований. Доступ до рівнів з червоними прапорцями - безкоштовний. Можна оплатити преміум-доступ від 9.99 $ в місяць.