Блог для батьків

Дитина постійно в телефоні: що робити?

Cтатистика

Згідно з дослідженням Американської академії педіатрії, в середньому сучасні діти проводять перед екраном 7 годин в день. А у 75% підлітків є смартфон.

Чому це може бути небезпечно?


Лише дві години екранного часу в день можуть завдати шкоди здоров'ю дитини, позначитись на її мисленні і мовних навичках.

Маркетологи стверджують, що спеціальні мультфільми для малят сприяють їх розвитку. Однак, це не так.

Мозок дітей влаштований так, що розвивається саме в період живого спілкування. Психологи відзначають у дітей, занурених в електронний світ, нездатність зосередитися на якомусь занятті, вони менш зацікавлені завданням, яке перед ними стоїть.

І це тільки декілька наслідків від неконтрольованого використання гаджетів.

Що ж робити?


Але забирати телефон у дитини - не вихід.

В результаті ви ризикуєте порушити найважливіше - контакт між батьком і дитиною. Гаджети - необхідна частина сучасного життя.

Потрібно не забирати, а обмежити час, який дитина проводить біля екрану.

Крок 1. Встановіть графік

Наприклад, 4 підходи по 15 хвилин. Дитина може сама вирішити, як їй розподілити цей час. Добре б наполягти на тому, що за годину до сну діти нічого не дивляться.

Крок 2. Визначте "зони без гаджетів"

Встановіть зони в вашому домі, де ви точно не дозволяєте електроніку. Наприклад, таким місцем може бути кухня, де всі можуть тільки спілкуватися, але не сидіти в гаджетах. ⠀


Крок 3. Стоп-година для всієї родини

Виберіть годину в домі, коли вся ваша сім'я може відмовитися від гаджетів на користь спілкування. Наприклад, обідня пора або за годину до сну, щоб вся сім'я проводила час разом без ТВ, відеоігор і комп'ютерів.

Крок 4. Заохочуйте іншу діяльність

Намагайтеся більше залучати дітей до гри, читання або хобі.

І пам'ятайте - нова звичка виробляється за 21 день.

З турботою про вас,
Школа програмування Logika
2021-04-15 18:55