НАЙБІЛЬША ШКОЛА ПРОГРАМУВАННЯ
ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ДЛЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ
+ 38 (093) 170-74-40
18.02.2021
1. Python-розробник (Python-developer)
Найбільш оплачуваними (до 100 тис/місяць) і затребуваними (топ 1 в рейтингу професій) спеціалістами в Україні є програмісти.
Під загальною назвою "програміст" ховається більше 50 різних професій і посад. Ми зібрали топ 10 популярних та перспективних спеціальностей в сфері IT.
Фахівець, який застосовує в роботі мову програмування Python. Python – універсальна мова, що дозволяє виконувати різну роботу: писати плагіни і скрипти, розробляти гри, мобільні додатки, онлайн-сервіси. Python також використовують в машинному навчанні і Data Science (про них поговоримо далі).

В Україні 3 тисячі Python-розробників, це більше ніж у Великобританії, Нідерландах та Німеччині.

У 2019 році 10% усіх розробників в Україні використовували Python. У 2020 році цей відсоток зріс до 13,3%.

Зарплата молодших розробників Python в Україні становить 600$ на місяць, тоді як середні та старші розробники можуть отримувати до 1700 і 3500$ відповідно.
1
З турботою про вас,
Школа програмування Logika
#Logika_рекомендує
Топ 10 професій в сфері IT
Особливості
Перспективи
Заробітна плата
2. Веб-розробник (Web-developer)
Спеціаліст, який займається розробкою мобільних додатків, сайтів та окремих елементів із використанням різних мов програмування.

Веб-розробку розділяють на frontend і backend.
Frontend відповідає за роботу на стороні клієнта, коректне відображення веб-сторінок на різних типах пристроїв. Основні інструменти: HTML, CSS, JavaScript.
Backend – за все, що відбувається на стороні сервера: робота з базами даних, взаємодія з іншими сервісами. Працює з такими мовами програмування: PHP (найпопулярніший, 80% сайтів в Інтернеті), Java, Python та ін.

Під веб-розробником зазвичай розуміють спеціаліста, який вміє працювати і на стороні клієнта, і на стороні сервера.

Середня зарплата в Україні для веб-розробників становить 2200$. При цьому молодші спеціалісти отримують близько 600$, а старші – 3500$.
2
3. Розробник мобільних додатків (Mobile app developer)
Програміст, який створює додатки (програми) для телефонів, планшетів та інших мобільних пристроїв.

Поділяються на Android- та iOS-розробників.

Android-розробники - створюють мобільні додатки під операційну систему Android (найпоширеніша мобільна платформа в світі). Ці фахівці працюють на мові програмування Java. Середня зарплата становить 2400$.

iOS-розробники- створюють мобільні iOS-додатки. Мають найбільший дохід на мобільному ринку. Працюють на мовах Objective-C та Swift. Середня зарплата становить 3000$.
3
4. Програмний інженер (Software engineer)
Фахівець, який займається розробкою програмного забезпечення. Програмний інженер проектує, пише, тестує і проводить налагодження програм. Професія пов'язана з постійною аналітикою, технічною роботою, вимагає глибоких знань в області математики, інформатики та суміжних дисциплін. Інженери повинні знати кілька мов програмування (Java, Python, C++).

Cередня заробітна плата в Україні становить 2400$/місяць.
4
5. UI/UX дизайнер (UI/UX designer)
UX - User Experience («досвід користувача»). Тобто це те, який досвід/враження отримує користувач від роботи з інтерфейсом (сайтом, програмою чи додатком).
UI - User Interface («інтерфейс для користувача») - те, як виглядає інтерфейс. Визначає дизайн, зручність розташування елементів та читабельність текстів.

UI/UX дизайнер - фахівець, який займається проектуванням (дизайном) інтерфейсів. Він розробляє зовнішній вигляд та шлях взаємодії з веб-сервісом або програмою. В основному працює з графічними редакторами та методами тестування.

Середня заробітна плата в Україні становить 1500$/місяць.
5
6. Розробник ігор (Game developer)
Програміст, який спеціалізується на створенні комп'ютерних ігор (відеоігор). За допомогою написання коду перетворює ідеї дизайнерів в ігрову гру з візуальними ефектами і звуком. Використовує такі мови програмування: C++, C#, Lua, Python, Java. Також великою перевагаю є знання 3D-редакторів.

Середня зарплата в Україні складає 2000$.
6
7. Спеціаліст по аналізу даних (Data scientist)
Фахівець, який працює з великими об'ємами даних, щоб робити прогнози. Тобто створює програмний алгоритм, який оптимально вирішує поставлену задачу. Наприклад, прогнози погоди, голосові помічники, рекомендації музики і відео під смак конкретного користувача, список можливих друзів в соціальних мережах.

Використовує в роботі математичну статистику, методи машинного навчання та програмування. Як ми вже писали раніше, основний інструмент роботи спеціаліста по даним – Python.

Середня зарплата в Україні складає 2300$, проте спеціалісти з досвідом роботи отримують близько 4000$.
7
8. Інженер по машинному навчанню (Machine learning engineer)
Програміст, що працює в сфері створення і контролю штучного інтелекту. Головне завдання - навчити програму аналізувати дані і робити на їх основі логічні висновки.

Він не просто створює конкретні інструкції, а змушує штучний інтелект навчатись і вдосконалюватися самостійно. Це дозволяє вирішувати складні завдання: розпізнавати обличчя і голос, керувати автомобілем, ставити діагноз на підставі симптомів і багато іншого.

Основна мова програмування – Python.

Середня зарплата в Україні складає 2500$.
8
9. Адміністратор бази даних (Database Administrator)
Фахівець, який займається проектуванням, оптимізацією, забезпеченням безпеки бази даних. В загальному випадку базою даних можна вважати будь-який впорядкований набір даних.

Стежить за тим, щоб аналітики даних могли легко використовувати базу даних для пошуку необхідної інформації і система працювала належним чином.

Середня зарплата в Україні становить 2600$.
9
10. DevOps інженер (DevOps engineer)
Методологія DevOps - це набір практик, завдання яких скоротити час розробки програмного забезпечення і прискорити випуск оновлень до нього.

DevOps-інженер займається впровадженням методології DevOps. Синхронізує всі етапи створення програмного забезпечення, від кодування і тестування до обслуговування і оновлень. Поєднує безліч професій: адміністратора, розробника, тестувальника і менеджера.

Середня зарплата в Україні складає 3400$, спеціалісти з досвідом роботи від 3-х років отримують 4200$.
10
В наступній статті ми розповімо вам про ВНЗ та спеціальності, де можна отримати якісні знання в сфері IT.

А поки пропонуємо ознайомитись з нашими курсами.