НАЙБІЛЬША ШКОЛА ПРОГРАМУВАННЯ
ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ДЛЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ
+ 38 (093) 170-74-40
09.04.2021
При виборі ноутбука особливо слід звертати увагу на потужність, пам'ять, швидкість і зручність клавіатури.
З турботою про вас,
Школа програмування Logika
#Logika_рекомендує
Який ноутбук обрати для програмування?
Більшість бюджетних ноутбуків мають дисплей з розширення 1366 x 768. На такому дисплеї не вистачає простору для багатозадачності. Крім того, текст на таких екранах є недостатньо чітким, щоб ви могли комфортно читати.

Ми рекомендуємо обирати Full HD 1920 x 1080.
Екран
Комп'ютерні програми, ігри та додатки створюють програмісти за допомогою написання «коду».

Наявність відповідного ноутбука для «програмування» прискорює виконання завдань і процесів, що, у свою чергу, збільшує продуктивність.
Хибна думка, що процес написання коду навантажує ноутбук не більше, ніж набір тексту в Word або створення презентації.
Процесор
Процесор ноутбука має величезний вплив на продуктивність.

Загалом, процесора Intel Сore i5 або i7 з частотою 3 ГГц і більше повинно вистачити.

Всі процесори мають ядра, і більша кількість ядер забезпечує оптимальну швидкість і продуктивність. Якщо вам не потрібен процесор Intel, ви можете придбати ноутбук з новим процесором AMD.
Оперативна пам'ять
Пам'яті для програмування потрібно багато. Особливо це стосується ОЗП, яка витрачається на середовища розробки та запуск написаного коду. Пам'ять також важлива, тому що вона дозволяє запускати кілька різних програм одночасно, і коли у вас достатньо пам'яті, програми будуть працювати без збоїв. Обсяг оперативної пам'яті ноутбука для програмування становить близько 8 ГБ, але в ідеалі - 16 ГБ.

Існують різні типи оперативної пам'яті. Наприклад, оперативна пам'ять DDR4 працює з більш високою частотою, тому вона набагато швидша, ніж оперативна пам'ять DDR1. Чим більше число, тим вища швидкість.
Накопичувач
Придбання ноутбука з SSD дозволить вам значно підвищити продуктивність у порівнянні зі стандартним жорстким диском. З SSD кожна операція буде виконуватися набагато швидше: завантаження операційної системи, компіляція коду, запуск додатків і завантаження проєктів.

256 ГБ SSD – необхідний мінімум.


Відеокарта
Графічна карта - це те, що комп'ютер використовує для обробки ігор та графіки. Для більшості цілей програмування відеокарта не особливо важлива.

Більшість нових процесорів, таких як процесори Intel Сore i5 і i7, поставляються з вбудованою графікою, і, хоч вони і не підходять для потужних ігор, вони добре працюють для програмування.
Клавіатура
Програмістам потрібно проводити багато годин перед ноутбуком. Дуже важливо знайти ноутбук зі зручною клавіатурою. Подивіться також на розкладку клавіатури. На деяких ноутбуках можуть бути клавіатури з нестандартною розкладкою.